Müzayede Kuralları

1-) Ekoleksiyon, müzayede portalıdır.

 

2-) Ekoleksiyon, üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Yazılı olarak müzayedeye katılanlardan iki kişinin aynı ürüne, aynı peyi verme durumunda, güncel fiyata ilk peyi veren kişi, veya güncel peyi yükseltip ürüne daha fazla peyi veren veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet canlı müzayedelerimiz de birden fazla ise, en yüksek peyi veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde fiyatı arttırması, süre sonunda en yüksek peye sahip kişi ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz. Başlangıç fiyatları altında, ürünlere yapılacak teklifler kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

3-) Komisyon bedeli, her müzayede için farklılık gösterebilmektedir. Müzayede de vermiş olduğunuz güncel fiyat üzerine %15 komisyon + komisyon bedeline %18 KDV eklenmektedir.Ödeme süresi 7 gündür.

 

4-) Müzayedede listelenen ürünler firmamızın Hüseyinağa mah. Duduodaları sok. no 9, Balıkpazarı, Beyoğlu/İstanbul adresinde görülebilir. Ekoleksiyon, ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.


5-) Online müzayedeye katılanlar eserleri Ekoleksiyon'un 4. Maddede belirtilen adresinde  önceden görmüş ve incelemiş olduklarını kabul ve beyan ederler. Tüm eserlerin haliyle satışa sunulduğunu, alıcı satılan eseri pey sürmeden evvel yeterince kontrol ettiğini ve Borçlar Kanunu’nun 223. Maddesinde belirtilen hükümlerden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder. Her eserin yanında haliyle yazma zorunluluğu yoktur. Eser hakkında verilen bilgiler ve her türlü ilan, taahhüt niteliğinde olmayıp genel bilgi niteliğindedir. Alıcı bu durumu peşinen kabul eder. Ekoleksiyon müzayede portalı satılan eserin (malın) tekeffülü ile mükellef değildir. Bu konuda gelecekte Ekoleksiyon firmasından herhangi bir itiraz ve talepte bulunmayacaktır.

 

6-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza gerekçeli olarak bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

7-) 15 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Ekoleksiyon müzayede avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

 

8-) Satılan bir ürünün mülkiyeti, alıcı hesabını tamamen ödedikten sonra, üzerine geçecektir.

 

9-) Ekoleksiyon, müzayedelerinde yer alan herhangi bir eseri, müzayededen geri çekmek, başka eserle birlikte satmak, birbirinden ayırma ve satışını reddetme hakkına sahiptir. Online katalogda yer alan eserler hakkında müzayede gününe kadar ortaya çıkacak her türlü itiraz ve bildirim sonucu ilgili eseri müzayedeye sunmayıp yasal prosedürü uygulama hakkına sahiptir.

 

10-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;


 

500TL’den 1.000 TL’ye kadar

50₺

1.000TL’den 5.000 TL’ye kadar

100₺

 5.000 TL’den 10.000 TL’ye kadar

250₺

10.000TL'den 50.000 TL'ye kadar

500 ₺

50.000 TL'den 100.000 TL'ye kadar

1000 ₺

100.000 TL'den 250.000 TL'ye kadar

2500 ₺

250.000 TL ve üzeri

5000 ₺

 

11-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiştir. Canlı mezat ve salonda devamı olacak açık artırımlar ayrıca sitemizde duyurulacaktır.  Mezat başlangıç ve bitiş tarih bilgileri bütün müzayedeler için internet sitemiz üzerinden belirtilmiştir.

 

12-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderilecektir. Bunları almak istemiyorsanız ekoleksiyoncom@gmail.com adresine SMS İPTAL veya E-MAIL İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

 

13-) Online müzayedelere katılmak için www.ekoleksiyon.com adresinden üye kaydı yapılması zorunludur.

 

14-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.